Napisz do nas!

  Podaj swoje dane kontaktowe, skontaktujemy się z Tobą.


  Mój Prąd

  Założeniem programu jest pomoc gospodarstwom domowym w przechodzeniu na energię produkowaną z paneli słonecznych. W ramach pomocy beneficjenci mogą otrzymać do 3 tys. zł jednorazowej, bezzwrotnej dotacji na budowę nowych mikroinstalacji fotowoltaicznych (od 2 do 10 kW), jednak nie większej niż 50% kosztów kwalifikowalnych inwestycji. Pula środków przeznaczonych na pomoc wynosi do 534 000 000 zł. Centrum Fotowoltaiki zapewnia przygotowanie wniosku dotacyjnego oraz przeprowadzenie całego procesu inwestycyjnego. Dodatkowo, przekażemy każdemu nowemu klientowi tabliczkę informacyjną do powieszenia w widocznym miejscu (nowe wymaganie).

  Dowiedz się więcej

  Ulga termomodernizacyjna

  Podatnikom podatku dochodowego (bez względu na formę rozliczenia) przysługuje ulga podatkowa (pomniejszenie podstawy opodatkowania) z tytułu wydatków poniesionych na instalację fotowoltaiczną w domu jednorodzinnym. Kwota odliczenia sięga 53 000 zł. Istnieje możliwość jej rozliczenia w ciągu 3 lat od budowy.

  Czyste powietrze

  Program dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu. Dofinansowanie obejmuje między innymi instalację pomp ciepła oraz fotowoltaiki.

  Dowiedz się więcej

  Dotacje lokalne

  Na terenie całego kraju dostępne są programy dotacji udostępniane w skali lokalnej (gminnej) lub regionalnej (województwo). Przykładem takiego programu jest dotacja na fotowoltaikę lub pompę ciepła z Urzędu Miasta Warszawy. Nabór wniosków na instalacje fotowoltaiczne montowanych  w 2022 roku, rozpocznie się 1 września 2021. Ze środków skorzystać mogą zarówno osoby prywatne, przedsiębiorcy, ale także spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Maksymalna kwota dotacji na fotowoltaikę w Warszawie to 15 000 zł. Wysokość dotacji zależy od mocy instalowanego systemu i wynosi 1 500 zł na każdy kW mocy, ale nie więcej niż 15 000 zł.

  Dowiedz się więcej

  Kredyt

  We współpracy z instytucjami finansowymi zapewniamy naszym klientom możliwość uzyskania kredytu na instalacje fotowoltaiczną i pompę ciepła. Okres spłaty wynosi nawet do 10 lat, a oprocentowanie jest atrakcyjne względem innych ofert rynkowych. Współpracujemy z następującymi bankami:     

  Napisz do nas!

  Wkrótce odpowiemy na Twoje pytania.


   ul. Czereśniowa 98/117
   02-456 Warszawa