socket

Dotację na fotowoltaikę dla domu

Program “Mój Prąd”

Dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji (nie więcej niż 5 000 zł) na jedno gospodarstwo domowe. Dotacja nie jest opodatkowana. Dotacja skierowana jest do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby. Wsparciem mogą zostać objęte instalacje o mocy 2-10 kWp. Termin pierwszego naboru od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Wniosek o dotację można złożyć dopiero po wymianie licznika na dwukierunkowy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Centrum Fotowoltaiki zapewnia przygotowanie wniosku dotacyjnego oraz przeprowadzenie całego procesu inwestycyjnego.

Dowiedz się więcej o programie “Mój Prąd”

Program z urzędu miasta Warszawa

Od 1 września 2019 r. rozpoczął się nabór wniosków o uzyskanie dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne w Warszawie. Urząd Miasta St. Warszawa udziela bezzwrotnych dotacji w wysokości 30% wartości inwestycjiMaksymalna kwota dofinansowania wynosi 15 000 zł. Ze środków skorzystać mogą zarówno osoby prywatne, przedsiębiorcy, a także spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Centrum Fotowoltaiki opracowuje dla Klienta wniosek do Urzędu Miasta Warszawy.

Ulga termomodernizacyjna

Podatnikom podatku dochodowego (bez względu na formę rozliczenia) przysługuje ulga podatkowa (pomniejszenie podstawy opodatkowania) z tytułu wydatków poniesionych na instalację fotowoltaiczną w domu jednorodzinnym. Kwota odliczenia sięga 53 000 zł. Istnieje możliwość jej rozliczenia w ciągu 3 lat.

Kredyt na fotowoltaikę

Klientom indywidualnym oraz rolnikom proponujemy atrakcyjne warunki kredytów na fotowoltaikę. Współpracujemy bezpośrednio z bankami, które udzielają finansowania. Okres kredytowania może wynosić nawet 10 lat. Uproszczona procedura (na dowód) przy kredytach do 19 000 zł. Rata miesięczna może wynosić już od 129 zł miesięcznie. Ocena kredytowa w 15 minut jest wykonywana przez pracownika banku.

Zapytaj o ofertę na Panele PV
533 336 235