Napisz do nas!

  Podaj swoje dane kontaktowe, skontaktujemy się z Tobą.


  Oferta dla domu

  Zobacz nasze produkty

  01

  Fotowoltaika

  Moduły fotowoltaiczne odpowiadają za produkcję energii elektrycznej (przetwarzają energią promieni słonecznych na energię elektryczną – prąd stały). W naszej ofercie znajdują się panele produkowane wyłącznie przez największych renomowanych producentów na świecie (ranking największych producentów Bloomberg Tier 1). Stan magazynowy składa się głównie z modułów marek Astronergy Chint, Jinko Solar, Trina Solar, SunPower (posiadamy certyfikat Sunpower Advantage Installer). Montujemy je na dachu lub gruncie – korzystamy z głównie konstrukcji produkowanych przez Van der Valk, Energy5 lub W&H. Panele odznaczają się najwyższą jakością (min. 12-letnia gwarancja produktowa oraz 25-letnia gwarancja żywotności paneli, a także min. 20% efektywność). W warunkach polskich szacujemy uzysk z pracy instalacji na poziomie ok. 1 000 kWh/1kWp przy założeniu ekspozycji południowej bez zacienień i nachyleniu 30-40 stopni.

   

  Inwerter (inaczej falownik) zamienia dostarczony prąd stały na przemienny, gdyż taki pobierają urządzenia elektryczne. Umożliwia ponadto monitorowanie działania naszej instalacji (w standardzie zapewniamy moduł wifi oraz min. 10-letnią gwarancję produktu). Wykorzystujemy wyłącznie sprzęt renomowanych marek takich jak SolarEdge, Sofar Solar (jesteśmy certyfikowaną firmą serwisową w Polsce) oraz Fronius. Stosujemy zabezpieczenia marki CITEL oraz skrzynki Noark, a także certyfikowane kable solarne i oryginalne połączenie MC4 Multicontact. Dbamy o estetykę wykonania (odpowiednie korytka i złączki) i bezpieczeństwo instalacji. Stosujemy optymalizatory SolarEdge, TIGO oraz rozłączniki ppoż ProJoy. Współpracujemy na stałe z rzeczoznawcą przeciwpożarowym (uzgodnienia dla instalacji powyżej 6,5 kWp) i konstruktorem (obliczenia nośności dachu). Zatrudniamy wykwalifikowany zespół projektowy (PVSol, EasySolar, CAD) i wykonawczy z odpowiednimi uprawnieniami SEP, UDT oraz kierownika robót elektrycznych. Nasi monterzy i serwisanci są zatrudnieni na umowę o pracę (własne ekipy) oraz współpracujemy ze zweryfikowanymi podwykonawcami, którzy przechodzą proces certyfikacji i kontroli ze strony naszych audytorów. Obsługujemy proces zgłoszenia instalacji do OSD oraz przygotowania wniosku o dotację z programu „Mój Prąd”. Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie skomponować dowolny zestaw fotowoltaiczny.

  Oprócz typowych prac związanych z instalacją fotowoltaiki, nasi monterzy są w stanie na oddzielnie zlecenie wykonać towarzyszące prace elektryczne np. modernizację rozdzielni, podłączenie do agregatu. Pomagamy również w relacjach z OSD np. przy zwiększeniu mocy przyłączeniowej (dokumentacja, wymiana zabezpieczeń, itd.).

  UWAGA PROMOCJA! Do każdej domowej instalacji PV zapewniamy dodatkowe roczne ubezpieczenie całej instalacji fotowoltaicznej (ubezpieczycielem jest PZU).

  02

  Magazyn energii

  Urządzenie, które sprawia, że gospodarstwo domowe jest w jeszcze większym stopniu niezależne od sieci publicznej i operatorów energetycznych. Dodanie funkcji magazynowania do instalacji PV, pozwala na przechowywanie nadwyżek produkcji energii i zużywania ich, gdy tego potrzebujesz. Posiadanie magazynu umożliwia zwiększenie autokonsumpcji (nie oddajemy nadwyżki do sieci), ale również zapewnia ciągłość zasilania (UPS). Magazyn energii daje również możliwość dynamicznego sterowania instalacją elektryczną w domu oraz optymalizacji cenowej (np. ładowania z PV lub z sieci w tańszych godzinach). Idealnie sprawdza się w połączeniu z PV i samochodem elektrycznym. Są to rozwiązania modułowe (możliwość dodawania baterii w celu powiększenia całkowitej pojemności układu). Standardowy moduł baterii posiada zazwyczaj pojemność ok. 5 kWh. W skład systemu magazynowania energii wchodzą baterie (możliwość skalowania) oraz inwertery hybrydowe (jedno lub trzy-fazowe). Posiadamy profesjonalny analizator sieci elektrycznej oraz wykwalifikowanych elektryków, którzy odpowiednio zainstalują zestaw oraz wykonają niezbędne pomiary.

  03

  Pompa ciepła

  Oferujemy audyt aktualnej instalacji CO i CWU, dobór urządzeń (stosujemy rozwiązania pomp powietrznych) oraz wykonanie projektu i montażu. Obsługujemy przygotowanie wniosków w programie „Czyste Powietrze”. Zróżnicowanie oferowanych konstrukcji pozwala dostosować wybór urządzenia do oczekiwań technicznych i cenowych inwestora – współpracujemy wyłączenie z renomowanymi producentami z szeroką siecią serwisową m.in. Vaillant oraz DeDietrich.

  04

  Stacja Ładowania

  Oferujemy szeroki zakres urządzeń do ładowania wszystkich dostępnych na rynku aut elektrycznych.  Dobieramy rozwiązania zgodne z potrzebami naszych klientów, w zależności od planowanej lokalizacji stacji ładowania, docelowych jej użytkowników oraz warunków elektrotechnicznych. Nasza oferta to również serwis stacji ładowania dla producentów i operatorów stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie całej Polski. Obsługujemy proces projektowania (łącznie z dokumentacją urzędową), realizacji (łącznie z pracami ziemnymi elektrycznymi oraz pomiarami) oraz procesowania dokumentacji z Urzędem Dozoru Technicznego. Współpracujemy z odbiorcami indywidualnymi, deweloperami, spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi (głównie ładowarki typu wallbox), ale również posiadamy doświadczenie w budowie wolnostojących stacji ładowania prądem AC i DC (nawet do 150 kW). Zapewniamy system operatorski do zarządzania stacją ładowania.  Idealne rozwiązanie w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną i magazynem energii.

  Nowość! Istnieje możliwość, abyśmy wspólnie osiągnęli korzyści ze sprzedaży usług ładowania pojazdów elektrycznych. Oferujemy współpracę na zasadzie win-win. Poszukujemy partnerów, którzy udostępnią nam miejsce do montażu stacji ładowania, a w zamian podzielimy się zyskami z usług ładowania. Wybudujemy i będziemy obsługiwać oraz serwisować ładowarkę z własnych środków. Zachęcamy także inwestorów do współpracy przy finansowaniu tego typu projektów (długoterminowy biznes z atrakcyjną stopą zwrotu).

  05

  Klimatyzacja

  Urządzenia klimatyzacyjne zapewniają wysoką jakość powietrza i możliwość dostosowywania temperatury. Proponujemy projekt oraz profesjonalny montaż klimatyzatorów. Posiadamy szeroką gamę produktową, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać urządzenia dla każdego Klienta.

  06

  Farmy fotowoltaiczne

  Poszukujemy do dzierżawy działek pod budowę farm fotowoltaicznych na terenie całej Polski. Proponujemy atrakcyjne stawki czynszu oraz przejrzyste i uczciwe warunki umowne. Dowiedz się więcej na temat dzierżawy gruntów.

  Jeśli posiadasz grunty, ale nie wiesz od czego zacząć projekt budowy farmy fotowoltaicznej, to chętnie nawiążemy współpracę partnerską. Jesteśmy w stanie poprowadzić projekt na zlecenie, ale również uczestniczyć w nim aktywnie w obszarze operacyjnym i kapitałowym. Posiadamy zespół projektowy, administracyjny i wykonawczy, który profesjonalnie obsłuży każdy projekt fotowoltaiczny. 

  Nowość! Zapraszamy inwestorów zainteresowanych uczestnictwem w projektach budowy farm fotowoltaicznych – zarówno w formie nabycia udziałów w spółkach celowych oraz zainteresowanych udzieleniem pożyczki do Energomix S.A. lub jej spółek zależnych. Proponujemy atrakcyjne warunki współpracy.

  07

  Przeglądy, pomiary i audyty

  Nasz wykwalifikowany zespół elektryczny wykonuje przeglądy okresowe instalacji fotowoltaicznych obejmujące weryfikację prawidłowości parametrów pracy systemu, połączeń kablowych i koryt oraz stanu paneli i falownika. Ponadto, przeprowadzamy pomiary analizatorem sieci elektrycznej, aby zweryfikować główne parametry elektryczne (uziemienie, etc.). Prowadzimy również na życzenie klientów monitoring zdalny pracy instalacji z raportowaniem kwartalnym (usługa dodatkowo płatna).

  Specjalizujemy się również w prowadzeniu obowiązkowych (wg ustawy Prawo Budowlane) 5-letnich przeglądów instalacji elektrycznej z pomiarami. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem pomiarowym wysokiej klasy. Wykonujemy także badania kamerą termowizyjną Keysight U5855A.

  Nasi audytorzy wykonują badania termowizyjne oraz pełny audyt cieplny budynku w programie Audytor OZC. Dysponujemy także specjalistycznym sprzętem pomiarowym: miernik mikroklimatu KIMO AMI310, przepływomierz bezinwazyjny NFM100H, analizator spalin KIMO KIGAZ 80.

  Sprawdź możliwości finansowania inwestycji!

  Dlaczego warto zainwestować
  w instalację fotowoltaiczną?

  Nawet 90% niższe rachunki za prąd

  Zwrot z inwestycji po 4-6 latach

  Wzrost wartości nieruchomości

  Niezawodność i bezobsługowość

  Ochrona przed podwyżkami cen prądu

  Przyjazny dla środowiska naturalnego

  Nasze gwarancje

  Dlaczego Energomix S.A. jest najlepszym partnerem do Twojej inwestycji w OZE?

  01

  GWARANCJA NAJLEPSZEJ OFERTY

  Jeśli Klienta przedstawi nam oficjalną ofertę konkurencyjną niższą od naszej przy zachowaniu takich samych parametrów jak zawarte w naszej ofercie (w okresie nie dłuższym niż 21 dni od daty zawarcia umowy) gwarantujemy obniżenie naszej ceny do wysokości wynikającej z oferty konkurencji lub możliwość odstąpienia od umowy bez żadnych konsekwencji.

  02

  TOTALNA GWARANCJA UZYSKU Z INSTALACJI

  Jesteśmy pewni swoich produktów, dlatego dajemy totalną gwarancję – Jeśli w ciągu 12 miesięcy od daty uruchomienia, instalacja nie wyprodukuje zapisanej w Umowie ilości kWh, to Klient otrzyma od nas rabat (pomniejszenie ceny) w postaci różnicy kosztów między faktyczną produkcją, a tą zapisaną w umowie.

  03

  GWARANCJA ODBIORU INSTALACJI

  Jeżeli mimo spełnienia wymogów formalnych lub technicznych przez Klienta, instalacja nie zostanie odebrana przez OSD, to zobowiązujemy się niezwłocznie poprawić instalację, aby doprowadzić do jej odbioru oraz odpowiednio skorygować dokumentację z OSD, tak aby doprowadzić do finalnego odbioru instalacji PV.

  04

  GWARANCJA CIĄGŁEJ PRACY

  Jeśli u klienta wystąpi awaria, to nasz zespół serwisowy w ciągu maksymalnie 10 dni roboczych (w praktyce dużo szybciej) dokona naprawy lub wymiany uszkodzonego urządzenia. Prowadzimy w imieniu klienta całą obsługę reklamacji do producenta.