socket

Dotację na fotowoltaikę dla firmy

Program z urzędu miasta Warszawa

Od 1 września 2019 r. rozpoczął się nabór wniosków o uzyskanie dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne w Warszawie. Urząd Miasta St. Warszawa udziela bezzwrotnych dotacji w wysokości 30% wartości inwestycjiMaksymalna kwota dofinansowania wynosi 15 000 zł. Ze środków skorzystać mogą zarówno osoby prywatne, przedsiębiorcy, a także spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Centrum Fotowoltaiki opracowuje dla Klienta wniosek do Urzędu Miasta Warszawy.

Dzierżawa

Umowa dzierżawy instalacji fotowoltaicznej odpowiada na potrzeby klientów, którzy nie planują jednorazowej inwestycji (CAPEX), a chcą korzystać z możliwości zakupu tańszej energii elektrycznej i je rozliczać w kosztach bieżących (OPEX). Proponujemy elastyczne konstrukcje współpracy – dzierżawa w okresie do 15 lat oraz czynsz uzależniony od produkcji energii z instalacji PV (stała stawka lub w odniesieniu do rynku). Jesteśmy w stanie zastąpić płatności za energię do zakładu energetycznego niższym czynszem za użytkowanie energii z fotowoltaiki.

Prosument

W ramach nowelizacji Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii z lipca 2019 r. przyjęto tzw. pakiet prosumencki dla biznesu. Przedsiębiorcy będą mogli produkować energię na własne potrzeby, a nadwyżki – rozliczać w korzystnym systemie opustów (80% do 10 kWp i 70% między 10-50 kWp). Co ważne, ten system rozliczeniowy funkcjonuje wyłącznie dla mikroinstalacji przy umowie kompleksowej.

Kredyt na fotowoltaikę

Przedsiębiorcom proponujemy korzystne warunki na leasing operacyjny instalacji fotowoltaicznej. Okres leasingu może wynosić nawet 8 lat. Wpłata wstępna od 0%. Procedury leasingowe załatwia bezpośrednio przedstawiciel instytucji finansującej.

Zapytaj o ofertę na Panele PV
533 336 235