Napisz do nas!

  Podaj swoje dane kontaktowe, skontaktujemy się z Tobą.


  8 marca 2022

  Pompa ciepła + instalacja fotowoltaiczna = tanie ogrzewanie

  Zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła w swoim domu? Coraz chętniej właściciele domów decydują się na tę formę ogrzewania budynku, jednak należy pamiętać, że pompy ciepła potrafią zużyć nawet 7-8 tysięcy kWh rocznie (w zależności od powierzchni budynku), dlatego opłacalnym jest połączenie ich z instalacją fotowoltaiczną.

  Zacznijmy od tego, czym są pompy ciepła, jak działają i dlaczego są ekologiczne.

  Pompa ciepła to maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze (otoczenie domu) do obszaru o temperaturze wyższej (wnętrze domu). Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła (naturalnie ciepło przepływa z obszaru o wyższej temperaturze do niższej), dlatego też należy proces ten wymusić przy pomocy dostarczanej przez użytkownika energii mechanicznej (poprzez elektryczną sprężarkę).

  Pompy ciepła wykorzystują energię z gruntu, wody lub powietrza, by po przetworzeniu dostarczyć ją do instalacji grzewczej w budynku, dlatego są jednym z odnawialnych źródeł energii.

  Poniżej na rysunku przedstawiony został najprostszy schemat instalacji z pompą ciepła.

  Dlaczego warto połączyć pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną?

  Tak jak już wspomnieliśmy, pompy ciepła potrzebują energii do działania i to wcale nie małe jej ilości, dlatego też idealnym rozwiązaniem jest połączenie jej z instalacją fotowoltaiczną. Inwestycja w taki duet pozwoli obniżyć koszty ogrzewania oraz pozyskania energii elektrycznej. Ponadto, jesteśmy w stanie oszacować średni czas zwrotu inwestycji, a nasze rachunki za ogrzewanie oraz prąd stają się bardziej przewidywalne.

  W naszej ofercie posiadamy szerokie spektrum mocy i rozwiązań konstrukcyjnych z zakresu pomp ciepła marek De Dietrich lub Mitsubishi. Dobór konkretnej marki zależy od jak najlepszego dostosowania mocy pompy do zapotrzebowania klienta. Powyższe pompy ciepła dysponują 5-cio letnią gwarancją. Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, iż w celu utrzymania takiego okresu gwarancji wymagany jest coroczny przegląd przeprowadzany przez autoryzowany serwis producenta.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i poznać zapotrzebowanie Twojego budynku na prąd oraz obliczyć koszty ogrzewania domu, skontaktuj się z nami 222 692 777 lub biuro@energomix.com