Napisz do nas!

  Podaj swoje dane kontaktowe, skontaktujemy się z Tobą.


  14 lutego 2022

  Transformacja energetyczna to konieczność nowoczesnego biznesu

  Czym jest właściwie ślad węglowy, o którym ostatnio coraz więcej się słyszy? Dlaczego chcąc dziś prowadzić odpowiedzialny ekologicznie i nowoczesny biznes konieczne jest zniwelowanie całkowitej emisji gazów cieplarnianych?

  Ślad węglowy to suma całkowitej emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych przez osoby fizyczne, kraj, miasto, gminę, przedsiębiorstwo, ale również produkt, usługę czy wydarzenie, takie jak konferencja czy podróż samolotem.

  Coraz częściej na przedsiębiorcach wymusza się dokonywania wyliczeń całkowitej emisji gazów cieplarnianych przez dany podmiot. Pytania o ślad węglowy produktu często pojawiają się również w zapytaniach ofertowych, szczególnie tych pochodzących od zachodnich kontrahentów. Globalna polityka energetyczna oparta o zieloną energię oraz uwarunkowania biznesowe nakładające presję na zeroemisyjność firm, generują konieczność poznania śladu węglowego.

  Centrum Efektywności Energetycznej by Energomix S.A. (www.cefen.pl) przygotowuje dla swoich Klientów kompleksowy raport zawierający wartość śladu węglowego dla produktów w ujęciu emisji pośrednich i bezpośrednich oraz wskazuje ścieżki redukcji śladu węglowego w poszczególnych obszarach zarządzania gospodarką energetyczną w przedsiębiorstwie. Dzięki temu można łatwiej zaplanować i wdrożyć działania w kierunku zredukowania śladu węglowego, na który wpływ mogą mieć nawet niewielkie zmiany, takie jak np. wybór innego środka transportu towaru.

  Wzrastająca w społeczeństwie świadomość ekologiczna oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, który stanowi jedne z głównych celów polityki klimatycznej świata sprawiają, że oddziaływanie biznesu na środowisko dla wielu firm staje się konieczne, by uplasować produkt lub usługę na międzynarodowych rynkach i importowania produktów za granicę naszego kraju.