Napisz do nas!

  Podaj swoje dane kontaktowe, skontaktujemy się z Tobą.


  27 stycznia 2022

  Nowość na rynku- magazyny energii Energizer® Homepower już wkrótce w Polsce.

  Energomix S.A. została wyłącznym dystrybutorem produktów Energizer® Solar na terenie Polski. Seria produktów Energizer® Solar obejmuje magazyny energii (Energizer® Homepower) oraz falowniki i moduły.

  W grudniu 2021 r. Energomix S.A. podpisała umowę z 8 Star Energy, licencjobiorcą Energizer, na mocy, której została wyłącznym dystrybutorem produktów Energizer Solar (magazyny energii, falowniki i panele, a wkrótce również stacje ładowania) w Polsce z możliwością rozszerzenia na pozostałe kraje regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Produkty Energizer Homepower doskonale sprawdziły się na rynku australijskim, a teraz będą dostępne w Europie. Energomix S.A. będzie jednym z pierwszych dystrybutorów rozwiązań solarnych tej marki w Europie.

  Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z Energizer Solar i widzimy w tym ogromny potencjał rynkowy – powiedział Michał Suska (Prezes Zarządu Energomix S.A.). Aktualnie poszukujemy w Polsce i krajach sąsiednich subdystrybutorów, ale także instalatorów zainteresowanych montażem produktów Energizer. Wkrótce rozpocznie się kampania marketingowa (w tym udział w targach – np. Intersolar Europe w Monachium), a w drugim kwartale (wraz z dostępnością towaru) uruchomiony zostanie program szkoleń i certyfikacji. W następnym etapie planowany jest rozwój centrum wsparcia technicznego i serwisu, aby ułatwić pracę instalatorom oraz zapewnić najwyższy poziom obsługi dla klientów końcowych.

     

  Na zdjęciach: Michał Suska (Prezes Zarządu Energomix S.A.) oraz Henk Luiken (VP Business Development 8 Star Energy).

  Czym jest rozwiązanie Energizer Homepower?

  Chyba wszyscy znamy markę Energizer, która jest jednym z największych na świecie producentów baterii i przenośnych produktów oświetleniowych. Pod jej szyldem powstała seria produktów Energizer Solar, a w szczególności Energizer Homepower, czyli kompaktowy system do magazynowania energii. Rozwiązanie Energizer Homepower będzie absolutnie wyjątkowe na polskim rynku. Wyróżnia się przede wszystkim następującymi cechami:

  • Kompleksowy system typu all-in-one (falownik z bateriami w jednym kompaktowym urządzeniu),
  • Podłączenie po stronie AC, a więc kompatybilność ze wszystkimi falownikami – można zastosować w już istniejących instalacjach fotowoltaicznych (brak potrzeby zastosowania falownika hybrydowego),
  • Łatwy i szybki montaż – standardowo zajmuje instalatorom ok. 3 godzin,
  • Pełny monitoring zużycia domowego oraz generacji energii z fotowoltaiki (w jednej aplikacji),
  • Dostęp do kontroli i ustawień magazynu energii z poziomu aplikacji,
  • Łatwa możliwość rozbudowy o dodatkowe jednostki pojemności (od 6,1 kWh do nawet 24,4 kWh pojemności).

  Kim jest firma Energomix S.A.?

  Jesteśmy największą, niezależną firmą specjalizującą się w szeroko rozumianym zarządzaniu kosztami energii. Działamy na rynku od 2010 roku świadcząc swoje usługi zarówno klientom biznesowym, indywidualnym oraz samorządom. Energomix S.A. jest obecna w następujących obszarach rynku:

  • Odnawialne Źródła Energii ( Centrum Fotowoltaiki cefo.pl) – fotowoltaika, farmy PV, magazyny energii, pompy ciepła, klimatyzacja,
  • Elektromobilność (Centrum Pojazdów Elektrycznych cepel.pl) – stacje ładowania, usługi operatora, serwis i konserwacja,
  • Efektywność Energetyczna (Centrum Efektywności Energetycznej cefen.pl) – audyty energetyczne i efektywności energetycznej, usługi elektroenergetyczne, pomiary elektryczne, oświetlenie LED, opomiarowanie, outsourcing energetyczny,
  • Doradztwo przy zakupach energii elektrycznej i gazu ziemnego (energomix.com) – zakupu energii elektrycznej i gazu ziemnego, gwarancji pochodzenia, umowy cPPA, optymalizacja parametrów dystrybucyjnych, obsługa przetargów.

  Popyt na magazyny energii będzie wzrastał.

  Kraje Unii Europejskiej, w tym Polska, zobligowały się do znaczącego zwiększenia udziału OZE w miksie energetycznym. Jednocześnie coraz częściej mówi się niedostosowaniu infrastruktury przesyłu energii elektrycznej do istotnego zwiększenia mocy rozproszonych elektrowni PV. Stąd też pojawiają się na horyzoncie zmiany legislacyjne mające na celu przekonać właścicieli instalacji PV, aby maksymalnie zwiększyć autokonsumpcję produkowanego prądu. Będzie się to łączyć bezpośrednio ze wzrostem zapotrzebowania na magazyny energii, które również w obliczu rosnących cen za prąd i planowanych programów dotacyjnych stają się coraz bardziej opłacalne. Zarówno dla przedsiębiorców chcących zabezpieczyć się przed przerwami w dostawie prądu, jak i posiadaczy fotowoltaiki służącej do zasilania domów.

  Od kwietnia br. bowiem wchodzą w życie zmiany dla klientów, którzy zdecydują się na montaż instalacji fotowoltaicznych. Nowi posiadacze paneli słonecznych po 1 kwietnia 2022 roku, będą “sprzedawać” nadwyżki dziennej produkcji do sieci po to, by później odkupić prąd od dostawcy, po wyższych cenach. Do tej pory dostawca energii niejako “magazynował” wyprodukowane nadwyżki zwracając 70 lub 80% oddanego prądu.

  Montaż paneli słonecznych będzie nadal opłacalny, jednak okres zwrotu z inwestycji istotnie się wydłuży (chociaż to będzie zależało od rynkowych cen energii). Tę różnicę pokryć może właśnie magazynowanie energii. Do gry wejdzie wielu producentów. Warto jednak będzie zaufać silnym markom jak Energizer Homepower, która znana jest z wysokiej wydajności i niezawodności.

  Już wkrótce produkty marki Energizer Homepower pojawią się w ofercie Energomix S.A. Przewidujemy rozpoczęcie sprzedaży w drugim kwartale 2022 roku. Już teraz zachęcamy do kontaktu.

  Po więcej informacji zapraszamy na strony: www.energizersolar.com oraz www.energomix.com.